SUSITIKIMAS SU KALĖDŲ SENELIU

IMGP3304

IMGP3289

IMGP3307

PADĖKOS VAKARAI GRUPĖSE

N2

KN1

KK1

IMGP3265


NUORODA AKCIJA ,,MĖNUO BE BALTO

POPIERIAUS LAPO"


https://www.facebook.com/Pasakosakcija/


NUORODA ,,KURIAME NEPAPRASTĄ MIESTĄ"


https://www.facebook.com/Kuriame-Nepaprast%C4%85-Miest%C4%85-1602704410019615/


KURIAME MIESTĄ

Mokykla dalyvauja šalies Darnaus vystymosi įgūdžių formavimo programoje  ,,Darni Mokykla", kurios tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą, suteikiant žinių ir gebėjimų reikalingų kurti darnias ugdymo įstaigų bendruomenes, gebančias veiksmingai valdyti ir naudoti išteklius. Pradėjusios veiklą, mokyklos atliko ,,Ekologinio pėdsako tyrimą”. Komanda išanalizavusi situaciją ir pasitarusi su mokyklos bendruomene, nutarė imti gerinti darnaus mobilumo ir atliekų rūšiavimo sritis. Dėmesys šioms sritims padės didinti bendruomenės narių aplinkosauginį sąmoningumą. Projekto metu skatinsime vaikus ir šeimos narius prisiimti įsipareigojimus savo bendruomenės atžvilgiu. Viena iš projekto veiklų kartu su šeima- MIESTO IŠ DIDELIŲ KARTONINIŲ DĖŽIŲ SUKŪRIMAS. Vyks miesto vardo rinkimai. Miestas įsikurs prie saugaus eismo gatvės, kuri numatoma įrengti darželio kieme. Atlikus šiuos darbus vaikams bus sudarytos sąlygos per žaidimą įgyti saugaus eismo įgūdžius, bus skatinami aktyviai veiklai.

KVIEČIAME ŠEIMAS PRISIDĖTI- VAIKUI BUS DŽIUGU MIESTE TURĖTI IŠSKIRTINĮ SAVO NAMĄ.

                                                                            Projekto kordinatotė Albina Zakšauskienė  

  SĖKMĖS KŪRYBOJE

SUSITIKSIME ? MIESTE....


 

TOLIAU VYKSTA PROJEKTAS ,,SAY HELLO THE WORLD"

pro 8

Žiūrekite http://www.rudiskiupasaka.lt/index.php/homepage/projektai-2/say-hello-the-world

 


 SKAITOVŲ KONKURSAS ,,PO GIMTINĖS STOGU“ I ETAPAS

Kasmet darželyje vyksta skaitovų konkursas. Šiemet jis šiek tiek susivėlino, tačiau vyko ne  mažiau entuziastingai. Kaip ir kasmet į komisiją be darželio darbuotojų kviečiame ir tėvų atstovus. Į antrąjį turą, surinkę daugiausia komisijos balsų pateko:

- Kamilė Zuberniūtė 6 balsai;

- Augustė Chmelevskytė 4 balsai;

- Ugnė Marija Leščinskaitė 4 balsai;

- Amelita Marcinkevičiūtė 4 balsai;

- Viktorija Peciukonytė 4 balsai;

- Meda Nijolė Valaitytė 4 balsai;

- Aistė Drulytė 3 balsai;

-  Smiltė Vaitulionytė 3 balsai;

- Kaida Nikita Kirvaitytė 3 balsai;

- Egidijus Šiško 3 balsai;

Pasiūlyta pabandyti pasiruošti ir II etape bus išklausyti   Evelina Makauskaitė ir Robert Petrovskij.

II etapas numatytas balandžio  14 dieną. Renginys tradiciškai vyks Rūdiškių bibliotekoje.

Komisijos pirmininkė Vilma Vilkancienė

DSCN3868 DSCN3869

 


 MASINIS BĖGIMAS „AŠ BĖGU – 2016“

 S V E I K A T I N I M O     AKCIJA „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“ skirta Pasaulinei sveikatos dienai paminėti.

Renginiu siekiama populiarinti bėgimo kultūrą Lietuvoje tarp ikimokyklinio ugdymo įstaigų, skatinti domėjimąsi bėgimu. Formuoti teigiamą požiūrį į bėgimą kaip sveikatinimo priemonę ir ugdyti poreikį bėgiojimui.

DSCN3966 DSCN3976

DSCN3997 DSCN3999

     Bėgimas vyko Rūdiškių gimnazijos stadione, per ilgąją mokyklos pertrauką. Turėjome nemaža žiūrovų ir prisijungusių prie akcijos. Tapome puikiu pavyzdžiu mokiniams. 

Neformaliojo ugdymo mokytojas Aurimas Šarapajevas


 

AKCIJA ,,MĖNUO BE PIEŠIMO LAPO“

 

Rūdiškių vaikų lopšelio-darželio ,,Pasaka" bendruomenė kviečia prisijungti prie akcijos ir nors savaitę ar dvi savo kūrybai nesinaudoti piešimo popieriaus lapu, o kurti panaudojant antrines žaliavas, pakuočių atliekas. Savo kūrybinį darbelį nufotografuokite ir įkelkite į puslapį. Akcijos prasmė: taupydamas popierių-saugai mišką.

Daugiau informacijos ir akciją galite palaikyti

https://www.facebook.com/Pasakosakcija/

12928402 201492003565070 563457206437882103 n

akcija2 akcija3

 Projekto kordinatorė auklėtoja Albina Zakšauskienė


 

TEMINĖ SAVAITĖ „VELYKŲ STEBUKLAI - PAŽADINKIM PAVASARĮ“

Nors gamta šiemet sunkiai keliasi iš žiemos miego, tačiau ilgėjančios dienos primena, kad jau pavasarėja… O su pavasariu beldžiasi ir pačios gražiausios pavasario šventės – Velykos ir Atvelykis, dar vadinamas vaikų Vėlykėlėmis. Darželis gyveno šių švenčių laukimo nuotaikomis. Margučiais pasipuošė visos darželio erdvės. Vaikų darbeliai netilpo stenduose. Surengta kūrybinių darbelių parodėlė bažnyčios priesalyje.

DSCN3618 DSCN3793

DSCN3603 DSCN3620

DSCN3801 DSCN3803

Koridorius ir kiemas pasidabino ,,Velykų medžiais". Kadangi oras pasitaikė šaltas buvo nuspręsta Velykėlių šventę pradėti grupėse: paridenti margučius, pažaisti žaidimus, susėsti prie bendro vaičių stalo.

DSCN3806 DSCN3813

DSCN3841 DSCN3859

Po veiklos grupėje rinkomės į kiemą tradiciniam rateliui ,,Graži mūsų šeimynėlė". Pasirodė velykinis kiškutis, kuris pasidžiaugė švente ir pranešė, kad margučius vaikučiams išslapstė darželio kieme. Prasidėjo margučių paieška. Už surastą margutį, sukurtą Didįjį margutį  vaikai gavo dovanų CD „Garny, Garny, pasuk ratą!” . Įventės mecenatas ir globėjas Ramūnas Karbauskis.

DSCN3852 DSCN3862

 Šventė pasibaigė vaikų pasupavimu ir bendru rateliu.

Vyresnioji auklėtoja Nijolė Labanauskienė

Auklėtoja Albina Zakšauskienė


 

„MANO ŽALIOJI PALANGĖ“

DSCN3593 DSCN3597 DSCN3600

DSCN3735 DSCN3547

 

 


 ,,GANDRO DIENA“

 

 Kovo 25 d. – gandrinės, gandrų sugrįžimo diena, seniau vadinta Gandro diena, arba Gandrinės. Gandras – Lietuvos nacionalinis paukštis. Džiaugėsi vaikai sugrįžtančiais gandrais, dainavo, žaidė žaidimus.

DSCN3760

DSCN3778 DSCN3767

 Vyresnioji auklėtoja Nijolė Labanauskienė


 

,,SAVAITĖ BE PATYČIŲ“ 2016

 

 

     Rūdiškių vaikų lopšelis-darželis ,,Pasaka“ kaip ir kasmet dalyvavo ,, Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2016“.

 

     Draugystės tema yra aktuali vaikams nuo mažų dienų. Nuo lopšio mokomės užjausti, padėti, vėliau bandoma suprasti ką reiškia draugauti, kaip išsaugoti draugą. Dalyvavimas savaitėje padeda atkreipti vaikų dėmesį, kad reikia ne tik pačiam būti draugiškam, bet ir skatinti tokiu būti kitus. Mūsų knygelės, skirtukai apie tai ir kalba. ,, Draugystės knygose“ piešinėliai, trumpi dvieiliai, ketureiliai, pasakojimai apie draugystę.Šią savaitę kurėme ir skirtukus knygoms. Vieni vaikai puošė juos piešinėliais, savo sukurtais ornamentais, kiti aplikavo.    

DSCN3389 DSCN3360

  DSCN3368

 DSCN3384

   Bet smagiausia buvo kaip visi susirinkome į salę, kur vyko renginys ,, Smagu, kai turi draugų“. Kartu žaidėme žaidimą po žaidimo, sudainavome tradiciškai draugystės dainą ir šį kartą dar žiūrėjome filmuką ,, Bjaurusis ančiukas“.

Skaityti daugiau http://www.bepatyciu.lt/news/2016/4/11/sirdy-auginome-geruma/

                                                                            

 Socialinė pedagogė Renata Rusakovienė

 


 

,,MAŽŲJŲ OLIMPIADA“ I etapas

DSCN3032 DSCN3065

DSCN3076 DSCN3110

DSCN3130 DSCN3135

 


 

DALYVAVOME EISENOJE, SKIRTOJE KOVO- 11ĄJAI PAMINĖTI 

 DSCN3300 DSCN3305

DSCN3320 DSCN3329

 


 

SPORTINĖ PRAMOGA ,,SPALVOTOS ESTAFETĖS“

DSCN3251 DSCN3252

DSCN3291 DSCN3297

SIGUTĖS TRIMAKAITĖS KONCERTAS - MUZIKINĖ PASAKA

DSCN3224

 


 KŪRYBINĖ SAVAITĖ: ,,Gurgu, gurgu į Kaziuko turgų“

DSCN3194 DSCN3189

DSCN3170 DSCN3201

DSCN3182

 

 

DSCN3181

 

DSCN3180

 


 ANKSTYVOJO AMŽIAUS VAIKŲ GRUPIŲ PRAMOGA

 DSCN3146 DSCN3161

DSCN3151 DSCN3153

 


 TEMINĖ SAVAITĖ: ,,GYVENAM LIETUVOJ – ŠALELĖJ MYLIMOJ“  

DSCN3337 DSCN3570

DSCN2898 DSCN2900

DSCN2915 DSCN2916

DSCN2905 DSCN2928

DSCN2937 DSCN2942

DSCN2954 DSCN2957

 


 SFERINIS KINAS

 


 JAUNIEJI RŪDIŠKIŲ MUZIKANTAI DARŽELYJE

muzika

Gražią sausio 21 dienos  popietę, nešini muzikos instrumentais, į darželį sugūžėjo jauniausi Rūdiškių muzikos mokyklos muzikantai. Kartu su specialybės mokytojomis mokiniai padovanojo darželinukams skambias ir nuotaikingas melodijas.

muzika1 muzika2 

Vaikai ne tik išgirdo kompozitorių kūrinius, bet ir pamatė instrumentus, kuriais neužilgo, jei tik panorės, patys galės mokytis groti.


Dėkojame Rūdiškių muzikos mokyklai už kasmetinius koncertus ir bendradarbiavimą su mumis.

 

Meninio ugdymo pedagogė Gražina Kerienė

 


 PROJEKTO ,,VIENA LIETUVA" PRISTATYMAS DARŽELYJE

mokykla5

Sausio 21 dieną darželyje svečiavosi Rūdiškių gimnazijos pradinių klasių mokiniai, kurie pristatė projektą ,,Viena Lietuva".

mokykla1 mokykla3

Darželinukai išgirdo kiekvieno Lietuvos regiono šnektą, pamatė pasakos ,,Ropė" inscenizaciją, vaizdelį iš ,,diedulio"ir ,,bobulės" gyvenimo. Vaikai atidžiai stebėjo Lietuvos žemėlapį, kuris vis pasipildydavo spalvota Lietuvos etnografine dalimi.

mokykla4

Dėkojame pradinių klasių mokytojoms už gražų bendradarbiavimą su darželiu. 

Administracijos informacija

 


 

„Mes visi lygūs ir mūsų darbai vienodai reikalingi“

73c3a03b6d29d28ab40a13486094734e

Lygybės (angl. Equality) temai – žmogaus teisėms, tolerancijai, įvairovei –  buco skiriami šių metų Globalaus švietimo savaitės renginiai, akcijos, konkursai. Savaitės devizas – „Kad lygybė taptų tikrove!“ (Make Equality Real)

 

Kampanijos Lietuvoje organizatoriai, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, kvietė vaikus iki 10 m. amžiaus prisijungti prie Globalaus švietimo savaitės veiklų ir dalyvauti piešinių konkurse „Mes visi lygūs ir mūsų darbai vienodai reikalingi“.

Parodos laimėtojai:   http://lvjc.lt/projektas/sveikiname-laimetojus/

Paroda  eksponuojama sausio 20 - 28 dienomis.

Parodoje eksponuojami trys mūsų darželio vaikų darbai:

                                                                   Saulės Subočiūtės

                                                                   Gabijos Stacevičiūtės

                                                                   Smiltės Vaitulionytės.

12487166 763860397080092 1752312950964324314 o 12508704 763859170413548 5724917139526101299 n

nuotraukos iš renginio

 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.763859013746897.1073741885.411931898939612&;type=3

Administracijos informacija


 

ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA

Pagrindinę Laisvės gynėjų minėjimo dieną – sausio 13-osios rytą Lietuvos žmonės ir mūsų darželio darbuotojai ir vaikai  dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. 

Sausio 13-osios rytas. Aštuntą valandą visų grupių languose įsižiebė žvakutės. Vaikai, drauge su auklėtojomis, kalbėjosi apie to meto įvykius.

Vėliau rinkomės į salę, ekrane keitėsi kadrai iš filmo, skambėjo daina apie laisvę. Vyresniųjų grupių auklėtojos ir vaikai simboliškai uždegė žalią, geltoną, raudoną žvakeles prie mūsų trispalvės. Žiūrėjome nuotraukas, menančias Lietuvos Laisvės kelią. Žuvusiuosius pagerbėme tylos minute. Pasižadėję  Laisvę ir Gimtinę mylėti darydami gerus darbus, 25-metį paminėjome dainomis ir eilėraštukais.

  Vėliau, išėję į kiemą, iš vakaro  sukastus sniego kalnelius vaikai papuošė neužmirštuolėmis.

Auklėtoja Virginija Malašauskienė

1ax 2x

3x 4x

7x 8x

10x 13x

14x 15x

 


 

LOPŠELIO ,,KAČIUKŲ" IR ,,NYKŠTUKŲ" GRUPIŲ PRAMOGA

 ,,AŠ IR TU MES KARTU"

 

Sugalvojo ,,Kačiukų" grupės vaikai pakviesti Nykštukų" grupę kartu pažaisti. Dvi grupės ,, atvažiavo traukinukų" į salę su savo atributiką. Pasisveikino, pasidžiaugė vieni kitais ir nutarė pažaisti žaidimą ,,Linksmas ratelis". Bežaidžiant pasigirdo katinėlio miauksėjimas, visi puolėme ieškoti kas čia miaukia. Ir toks džiaugsmas – radome pasislėpusį katinėlį, kuris atnešė vaikams dovanų – visiems po  spalvotą balioną. Kad būtų dar linksmiau  inscenizavome eilėraštį ,,Balionėlis" . Kiek džiaugsmo, kiek netikėtumų kai ,,balionėlis sprogo", katinėlis kad jau šoko.

 

Linksmai nusiteikę žaidime su spalvotais balionais, įsitikinome, kad jie lengvi, minkšti, skrenda, kyla, leidžiasi. Padėkojome katinėliui už balionus – pavaišinome baltu pieneliu. Prilakęs saldaus pienelio katinėlis aptingo, mes jam pažaidėme žaidimą ,,Katinėlis tinginėlis". Linksma pas mus, o čia į duris kažkas beldžiasi. Pasirodo, kad pro šalį šokavo kiškis, išgirdo kaip čia linksma ir pasiprašė į svečius. Kiškutis atsinešė didelį maišą spalvotų kamuolių ir pasiūlė pažaisti žaidimą; ,,Spalvuoti kamuoliai". Visiems labai smagu, linksma – kamuoliukai spalvoti, lengvi, greitai rieda. Mažyliai stengiasi kuo daugiau prisirinkti kamuolių. Atsidėkodami kiškučiui, pavaišinome jį morka. Morka saldi, sultinga, traški, kiškutis graužia morką net ausytės linksta. Pavalgęs kiškelis pasiūlė pažaisti žaidimą:,,Aš kiškelis mažas".

    Dėka savo svečių, sužinojome daug naujo, įtvirtinome ir pakartojome naujus žodžius, spalvų pavadinimus, pabuvome kartu, susipažinome su naujais draugais.

 

Gera svečiuose, bet laikas į namus. Visi sėdame į ,,traukinuką" ir grįžtam į savo grupes.

 

,,Kačiukų" grupės auklėtoja

 

Alina Sidorovič


rx  rrx

rrrx rrrrx

 


 ATSISVEIKINIMAS SU KALĖDŲ EGLUTE

EX

EEEX EEEEX

2016